Kripto Paralar

1 Bitcoin Kaç TL ?

1 Bitcoin kaç TL sorusu, Corona virüsünün yayılmasından itibaren her geçen gün farklı bir yanıta sahip olmaya başladı. Bugün, güncel olarak size Bitcoin ne kadar, neden düştü gibi sorular hakkında bilgi vereceğiz.

Bitcoin, ilk kripto para birimlerinden birisidir. Yerel para birimlerinin yanı sıra, şu anki kur durumu ile oldukça değerlidir. Fakat birkaç yıl öncesi ile kıyasladığımız takdirde; bir hayli değer kaybettiğini söylememiz mümkün. Bitcoin fiyatı, aylar sonra ilk kez 5  bin dolar bandını görürken; Bitcoin’den sonra en değerli kripto para birimi olan Ethereum, gün geçtikçe yükseliyor.

1 bitcoin kaç tl

1 Bitcoin Kaç TL ?

14 Mart 2020 tarihi ile güncel olarak 1 Bitcoin 5.195 ABD dolarına eşit.

1 Bitcoin Kaç TL : 32.895 TL

14.03.2020 1 Bitcoin Kaç TL ?

Geçtiğimiz son 1 yıl içerisinde yüksek dalgalanmalar yaşayan Bitcoin, aynı zamanda Corona Virüsünün yayılmasının ardından son 1 ayın en düşük seviyesini gördü. Geçtiğimiz Ay yani 14 Şubat 2020 tarihinde 59.967 TL olan bitcoin; güncel olarak 32.895 TL.

Bitcoin 1 ay içerisinde neredeyse yarı fiyatına düşmüş durumda. Birçok finans uzmanı Bitcoin neden düştü sorusuna yanıt olarak Corona Virüsü hedef göstermekte. Zira Corona Virüsünün ekonomik etkileri azımsanamayacak kadar büyük ve şiddetli.

1 bitcoin kaç tl

Bitcoin Neden Düşüyor ?

Son 5 günlük Bitcoin verilerini incelediğimiz takdirde; bu süreç içerisinde en düşük 29 bin kur bandına düştüğünü görmekteyiz. Son 1 haftanın en yüksek kuru ise; 49.431 TL.

1 Bitcoin Kaç Türk Lirası sorusunun yanıtı 32.895 TL iken, 10 Bitcoin anlık olarak 328.002,78 Türk Lirasına eşit. Bu miktar, Corona Virüs nedeni ile gün geçtikçe daha da düşecek gibi görünüyor. Zira Corona Virüsü yalnızca Bitcoin’in değil, aynı zamanda diğer para birimlerinin de değer kaybetmesine neden oldu. Bunun yanı sıra, birçok firma, şirket ve fabrika üretimi durdurma kararı alırken, bir takım şirketler de iflas ettiklerini açıkladı.

Ekonomi ile ilgiliyseniz ve Türkiye gündemini derinden sarsan Corona virüsünün ekonomik etkileri hakkında bilgi almak istiyorsanız; Corona Virüsü Türkiye’de başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Eğer konu hakkında merak ettikleriniz varsa, yorum kısmından belirtebilir ve uzman ekonomi analistlerimizin yanıt vermesini sağlayabilirsiniz.

1 Bitcoin Kaç TL

1 Bitcoin eşittir 32.717,26 Türk Lirası 1 Bitcoin eşittir 5.166,89 ABD Doları 1 Bitcoin eşittir 4.636,27 Euro

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün