Krediler

6 AY ERTELEMELİ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Ertelemeli Kredi Vermek Nedir?

Ertelemeli kredi verme hakkında kısa bir bilgi vermek gerekse, bankalar 3 ya da 6 ay arasında müşterilerine kredi taksitlerinde erteleme imkânı sunmaktadırBazı bankalar kredini hemen kullan ödemesine 2021 yılında başla şeklinde kampanyalar düzenlemektedirler. Genellikle taksit ertelemeli kredi kampanyaları yılın son aylarına yaklaştıkça başlar. Bu durum her yıl şekilde gerçekleşir. Bazı bankalar da kullanılan krediler için ara vermek isteyenler müşterilerine bu imkânı sağlamaktadır.

6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileri? Bankalar, her sene müşteri çekmeyi hedeflerler ve her yıl olduğu gibi 2020 yılı kampanyalarına da 3 veya 6 ay ertelemeli kredi verme hedefini ilave etmişlerdir. Artık bu durum bankalar tarafından standartlaşmıştır. Artık tüketiciler ertelemeli ödeme takviminin ileri atması yanında, kredi kampanyalarındaki faiz oranlarına da önem veriyorlar.  6 ay ertelenecek olan kredinin ödenecek ilk taksitinin miktarının en uygun olanı bankalar arasında aranacak en büyük özelliklerden biri olmacadadır. Tüm bu iki özelliği bünyesinde barındıran bankalar peki hangileridir?

6 AY ERTELEMELİ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

 3 Veya 6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi bankalar taksit ertelemeli kredi olanaklarını kişilerin seçmiş oldukları kredi paketlerine göre belirlemektedir.

 Türkiye Halk bankası 4 ay ertelemeli olacak şekilde sıfır ya da ikinci el araç alacak kişiler için kredi olanağı sunmaktadır.

   Diğer bir banka ise Vakıfbank’tır. OYAK üyelerine ayrıca kamu çalışanlarına 120 ay vadeli alacakları konut kredisi için 3 ay taksit erteleme imkânlarını sunmamaktadırlar. Ayrıca kamuya çalışanlarına Özel Sarı Panjur Ev Kredisi adı altında kredi vermektedir.

  TEB yani Türkiye Ekonomisi bankası da taksit ertelemesi yapan bankalardan birisidir.

6 AY ERTELEMELİ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

  Vermiş olduğu kredi kartı ile alınmış bir ürünün fiyatının 100 TL ve üzerinde olması halinde peşin fiyatına taksit yapıyor ayrıca istemeniz halinde  3ay, 6 ay ya da 2020 de 9 aya kadar erteleme imkânı sunuyor.

 ING Bank da ihtiyaç kredisi erteleyen bankalardan birisidir. ING Bank İnternet üzerinden yapılmış ihtiyaç kredi başvurularının taksitlerini 3 ay taksit ertelemektedir.

6 Ay Ertelemeli Ticari Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Esnaflara da bankalar 3, 6 ya da 12 ayda bir ödemeli şekilde ticari kredi kullanma imkânı sağlamaktadırlar. Esnafa bu imkânı sağlayan bankalardan aşağıda bahsedilmiştir.

    Diğer bankalara göre +12 gibi bir vade imkânı sağlayan TEB nakit akışına göre esnek bir ödeme planı uygulamaktadır.

       Esnafa 3 ay ertelemeli ödeme imkânı ile ticari kredi veren bankalarda bir diğeri ise

     QNB Finansbank’tır. 

       Denizbank ise esnafa esnek ödeme planları ile 80.000 liraya kadar hemen kredi çekme

     İmkânı sağlamaktadır.

 Halkbank ise yatırım kredileri, ticari araç edinmek ve İşletme Kredileri için de ertelemeli ödeme seçenekler ile kredi çekebilme İmkânı sağlamaktadır.

Hangi kredi olursa olsun mutlaka en çok dikkat edilmesi gereken konu, çekilecek kredinin faiz oranıdır.

2020 yılında ertelemeli kredi veren bankalar şunlardır:

  • Türkiye İş Bankası
  • Halk Bankası
  • ING Bank.
  • Vakıfbank.
  • QNB Finansbank
  • Yapı

Taksit Ertelemeli Kredi Veren Bankalara Başvurular Nasıl Yapılır?

Taksit ertelemeli kredi veren bankalara isteğinize göre İnternet üzerinden, SMS ile ya da akıllı cep telefonlarınızdan başvurabilirsiniz. Ayrıca en yakın banka şubelerine giderek şahsen başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapanlardan mutlaka T.C kimlik numarası ve cep telefon numarası istenilmektedir.

Başvuru kredi notuna göre değerlendirilir. Eğer kredi notu uygun ise banka şubesine yönlendirilmektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün