Hisse Senetleri

Apple Hisse Yorumu ve Analizi

 

Apple, en güçlü teknoloji üreticilerinden birisidir. Apple Hissesi, diğer birçok hisse gibi uzun vadede kazandıran hisselerdendir. Son 5 yıl verileri incelendiğinde, Apple’ın yükselişe geçtiği ciddi bir şekilde belirgin. Apple Hisse simgesi, kısa kodu AAPL’dir. Bugün bu içeriğimizde sizler için Apple Hissesi analizleri ve Apple Hisse yorumları yapacağız.

Apple Hissesi Analiz

Apple hisse analizi yaparken, geçtiğimiz son 5 yılın iniş ve çıkış tablosunu referans alacağız. 5 Yıl öncesinde 123 USD yani şu anki kur ile 759 Türk Lirası olan Apple hissesi, güncel olarak 10 Mart 2020 tarihinde 285 USD yani, 1.759 Türk Lirasıdır.

Apple Hissesi, diğer tüm hisselerde de olduğu gibi, uzun vadede kazandırmaktadır. İniş ve çıkışları 1 aylık dönem içerisinde dahi oldukça yüksek olan hisse, son zamanlarda sağlık sorunları ve salgınlar nedeni ile ufak da olsa bir düşüş yaşıyor denilebilir.

Apple hissesi, son 1 yıl içerisinde tam olarak 100 dolar yükselişe geçmiştir. Yani son 1 yıl içerisinde AAPL hissesi, 600 TL daha değerlendi. Yatırım yapılması gereken, en çok kazanç sağlayan hisselerden birisi olan AAPL, aynı zamanda ülkemiz üzerinden de satın alınabiliyor.

Apple Hissesi Yorumları

Son 6 ay içerisinde en düşük 223 USD’yi gören hisse, yıl içerisinde en yüksek rakamı 327 USD ile 17 Şubatta gördü. Akıllı telefon ve tablet pazarındaki %41 pay ile lider konumda bulunan Apple, gelirlerinin çok büyük bir kısmını Mac ve iPhone satışlarından elde etmektedir. Apple’ın Pazar payının bu kadar yüksek olması, hisse senedinin sürekli değer kazanacağının hiç şüphesiz en büyük kanıtıdır. Apple’ın Pazar payı büyüdükçe, temettü ödemeleri de artacaktır.

Apple hissesi, genel olarak bakıldığında zaman zaman ufak düşüşler yaşasa da, sürekli olarak yukarıya doğru bir ivme ile yükselmektedir. Alım için düşmesi beklenebilir lakin, uzun bir süre ciddi bir düşüş yaşamayacak  gibi görünüyor. Buna ek olarak, Apple hissesine karşın Samsung hisseleri de oldukça karlı olabilir.

Uyarı: Bu içerik, yatırım tavsiyesi değildir. Yalnızca güncel veriler paylaşılmıştır.

Hisse almayı düşünüyorsanız, Aselsan Hissesi Teknik Analiz başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Aselsan Hissesi Ne Kadar?

25,90 TRY

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün