Krediler

ARAÇ KREDİSİ VEREN KAMU BANKALARI

Öncelikli ihtiyaçlarımız arasında yer alan araçlar için otomotiv sektörü her ne kadar her bütçeye uygun, sıfır ve ikinci el araç seçenekleri sunmuş olsa da yeni araç sahibi olmak veya aracını değiştirmek isteyen vatandaşlar kredi için bankalara yönelmiş durumda. Birçok ihtiyaç için özel kampanyalar ve kredi seçenekleri sunan bankalar da aracın türü ve durumuna göre araç kredisi kampanyaları sunuyor.

ARAÇ KREDİSİ VEREN KAMU BANKALARI

Merkez Bankası’nın vermiş olduğu faiz indirimi kararının ardından Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından yapılan ortak açıklamayla bu üç kamu bankası otomotiv sektöründe yerli üretimi desteklemek ve araç sahibi olmak isteyenlere de uygun koşullarla finansman sağlamak amacıyla firmalarla özel işbirliği yaparak faiz indirimi kararı aldı. Sunulan cazip kredi seçenekleri, düşük faiz oranları ve vadelerin otomotiv sektörüne hareket kazandıracağı kesin. Ancak tüm otomotiv firmaları bu kampanyaya dahil değil.

ARAÇ KREDİSİ SEÇENEKLERİ

Hem otomotiv sektöründe yerli üretimi desteklemek hem de araç sahibi olabilmesi için vatandaşa destek vermek isteyen kamu bankaları tıpkı konut kredisinde olduğu gibi araç kredisinde de sundukları cazip faiz oranları ile Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararını desteklerken ekonomide de bir canlılık oluşturmaya çalışıyor.

Bankaların yaptığı kampanya kapsamında binek araçları için 50 bin ile 120 bin; ticari araçları içinse 72 bin ile 500 bin arasında değişen araç kredisi aynı şekilde %0,49 ile %0,69 faiz oranlarına sahip. Ayrıca 50 bin ile 120 bin için 18 ile 36 ay; 72 bin ile 500 bin için 30 ile 60 ay vade seçenekleri sunuluyor.

ANLAŞMALI OTOMOTİV MARKALARI

Peki bu kampanya dahilinde hangi otomotiv firmalarının yer alıyor? Şimdi de binek ve ticari araçlar için kamu bankalarıyla anlaşmalı otomotiv firmalarına bir bakalım:

Binek araçlarda Fiat, Honda, Hyundai, Renault Mais ve Toyota yer alırken,

Ticari araçlarda Fiat, Ford, Isuzu, Karsan, Temsa, Otokar, BMC, Mercedes ve GAZ yer alıyor.

  1. el araç sahibi olmak isteyenler içinse alacakları araçlarda aranan şart 5 yaşını geçmemiş olması.

Banka kartı almak gibi bir düşünceniz varsa; ipotekli banka kredisi nedir, nasıl alınır başlıklı bir diğer içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün