Hisse Senetleri

Asels (Aselsan) Genel Analiz

Aselsan son zamanlarda grafik olarak dip oluşum hareketlerini gerçekleştirmiş ve şu an yukarıya doğru bir değişim göstermektedir. Aselsan’ın dip oluşumu gerçekleştirdiği nokta 16 civarlarında, bu düzeye bakarak ileride ne tür değişimler göstereceği hakkında bilgiler edinebiliriz. Aselsan şu an yükselişe geçmiş durumda ve yükselecek gibi görünüyor, daha öncesinde ulaştığı tepe noktaları var fakat bu tepe noktalarına kadar önümüzde ki süreç içerisinde yükselebilmesi pek mümkün değil gibi görünüyor, bunun sebebi ise Aselsan’ın bazı kurlara göre biraz daha yavaş ve kesin hareket etmesinden kaynaklanıyor. Aselsan üzerinde dikkat edilmesi gereken en büyük nokta söylediğimiz gibi yavaş ve kararlı bir şekilde hareket etmesi yani bir anda yükselip bir anda düşen bir grafiğe sahip değil kendisi. Asels şu an 27,76 TL civarlarında seyrini sürdürmekte. Bu durumları göz önünde bulundurarak ve geçmişte nasıl hareket ettiğini ve yaşanan olaylara karşı nasıl bir yönde ilerlediğini tahmin edebilir ve bu yön üzerinden yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Aselsan Son dakika

Aselsan’ın geçtiğimiz günler içerisinde gerçekleştirdiği bir anlaşma bulunuyor bu anlaşma HAVELSAN ile iş ortaklığı yapılarak gerçekleştirildi. MİLGEM 5 savaş sistemleri için büyük bir sözleşme gerçekleştirildi ve şu sözleşmenin iş payının 663 milyon 474 bin TL olduğu da açıklanan bilgiler arasında yer alıyor. Bu sözleşmenin ise 2021-2023 tarihleri arasında teslim edileceği de bilinen bir diğer konu arasında yer alıyor. Bu sözleşmenin içeriğine bakacak olursak eğer muharebe sistemleri, radar sistemleri, seyir sistemleri ve su altı sistemleri gibi sistemlerin tedariklerinin ASELSAN tarafından gerçekleşeceği açıklandı. Geçtiğimiz günler içerisinde yapılan bu büyük sözleşme sayesinde birkaç sene içerisinde ASELSAN’ın git gide büyüyeceğini görebiliyoruz. Savunma sistemleri konusunda Dünya ile yarışabilecek düzeyde yeni teknolojiler üzerine çalışan ve sürekli olarak yeni teknolojik ürünler çıkarıp piyasalara süren ASELSAN önümüzde ki seneler içerisinde de bu düzenini bozmadan ilerleyecek gibi görünüyor, bu ilerleyiş Aselsan’ın değerinin de artmasına git gide daha büyük yatırımcı kitlesine sahip olacağına işaret ediyor. İlerleyen günlerde daha ne tür yeni anlaşmalara imza atacağı konusunda ufak sinyaller verse de daha bu anlaşmalar kesinleşmeden paylaşmak istemiyoruz, yeni ve güncel ASELSAN haberlerini sizlere vermeye devam edeceğiz bizleri takip etmeyi unutmayın.

Aselsan Hisse Grafik

Aselsan’ın hisse grafiğini incelediğimiz zaman, önce ki dönemlerine göre biraz daha düşüş içerisinde. Bu düşüşün çok fazla devam etmeyeceğini düşünüyor bazı yorumcular. Aselsan’ın geçmiş grafiklerine bakacak olursak sürekli olarak düşüşe geçtikten sonra bir anda yükselmeye başladığına şahit oluyoruz. Şimdi içerisinde bulunduğu grafiği sorgulayacak olursak eğer bu düşüş biraz daha sürebilir ama bu düşüş arkasında bir kırılma noktası ile bir anda yükselişe geçebilir bu konuyu göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Aselsan Hisse Yorum 2020

Aselsan’ın şu an içerisinde bulunduğu durumları da göz önünde bulundurduğumuz zaman, grafiklerde ilerleyen zamanlarda yükselişler bekleyebiliriz. Şimdilik Aselsan düşüşe geçmiş olsa da yaptığı anlaşmalar sayesinde grafiğini yükseltecek gibi duruyor, geçmiş yıllarda da olduğu gibi yapılan anlaşmalar ve teslimatlar sonrasında Aselsan değer kazanıyor ve grafiklerde yukarı yönlü bir artış görünüyor. Şu an grafiği inceleyecek olursak 27,76 TL civarlarında seyir ettiğini görebiliriz, bu seyir şimdilik düşüş gösteriyor fakat daha önceden alt tabanda kırılma noktaları gerçekleştirip tekrar yükselişe geçmesinden dolayı o kırılma noktasına kadar düştükten sonra tekrar yükselişe geçeceğini rahat bir şekilde tahmin edebiliyoruz, önümüzde ki günlerde bu grafiğin daha net bir hal aldığını görebiliriz.

Aselsan hisseleri konusunda ilgiliyseniz, 3 aylık Aselsan hisse analizi başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün