Hisse Senetleri

Aselsan 3 Aylık Teknik Analiz

Aselsan’ın geçtiğimiz 3 ay içerisinde gerçekleştirdiği işlemlerin analizlerine bakacak olursak, son 3 ay içerisinde büyük bir yükselişe geçtiğini görebiliyoruz.  Ocak ayları içerisinde 20 TL civarlarında ilerlerken şu an 27,76 TL civarlarında bir ilerleme gösteriyor. Bu grafiğe bakarsak Aselsan’ın gelecek günlerde daha yüksek seviyelere çıkabileceği konusunda bir öngörü yapabiliriz. Aselsan’ın daha eski verilerine bakacak olursan bir düşüş dönemi geçirdikten sonra hemen arkasından uzun bir süre yükselişe geçtiğini görebiliyoruz, bu yükseliş doğrultusunda yatırımcıların ilgi odağı da olmuş durumda. Bu artışlar sayesinde daha fazla yatırımcı, yatırımlarını bu yönde yapmaya başlıyor ve Aselsan’ın grafik analizleri de daha yüksek seviyeleri görmeyi hedefliyor.

Aselsan Hisse Senedi Teknik Analiz

Aselsan’ın hisse senedi teknik analizlerine baktığımız zaman şimdilik bir yükselişe geçtiğini görebiliyoruz. Bu yükselişler yapılan çalışmalara ve yatırımcıların en kadar büyük paylar ile bu hisselere ortak olacağı ile ilgili sabit bir orantıda hareket ediyor. Hisse grafiklerine baktığımız zaman yükselişin devam edeceğini ve uzun bir süre daha düşüş yaşamayacağını söyleyebiliriz fakat daha önceden de grafiklerde gördüğümüz gibi en tepe noktasına çıktıktan sonra ani düşüşler yaşayabilir, bu ani düşüşler konusunda dikkatli olmasınız. Yükselme geçen senelerden de daha yüksek bir noktaya çıkarsa eğer hisse sahipleri bu grafiğin tekrar aşağıya düşeceği korkusu ile ellerinde bulunan hisseleri satabilir ve bu satışlar sonrasında grafikte tekrar kısa süreli düşüşler yaşanabilir.

Aselsan Hisse Analizi

Aselsan’ın kısa süreli olarak hisse analizlerini yapmak aslında zor çünkü kısa vadelerde ani değişimler yaşayan bir hisse çeşidi değil yavaş ve net şekilde hareket ettiği için uzun vadeli olarak tahminler yapmak daha doğru olabilir. Kısa vadede hisse alım ve satım yapacak olan kişilerin geçmiş grafikleri ve yapılan anlaşmalardan sonra hangi yöne doğru hareket ettiği konusunda bilgi sahibi olmaları gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde Aselsan farklı ortaklıklara ve yeni anlaşmalara imza attığı için grafiklerinde gözle görüşür bir değişim görebiliyoruz, sürekli olarak yükselen bir grafiğe sahip olduğu için yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı.

Aselsan Hisse Ne Kadar?

27,76 TRY

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün