Bankalar

Banka Promosyon Ne Zaman Ödenecek?

Türkiye’de faaliyet gösteren özel ve kamu bankalarının tamamı, emekli maaşını taşıyan tüm müşterilere ekstra olarak promosyon ödemektedir. Emekliye banka promosyonu ödeme tarihi ise; sözleşme süresince düzenli olarak emeklinin banka hesabına yatırılıyor. Kimi bankalar emekliye neredeyse bir maaş kadar promosyon ödemesi yapabilmektedir.

Banka promosyon sorgulaması yapabilmeniz için, internet üzerinden herhangi bir site ya da sistem bulunmuyor. Sorgulama işlemlerini yalnızca müşterisi olduğunuz ve emekli maaşınızı çektiğiniz bankanın müşteri iletişim merkezini arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, banka şubeleri de bu konuda bilgi vermektedir.

Emeklilere Banka Promosyonu Ne Zaman Ödenecek ?

Her bankanın ödeme tarihi birbirinden farklı olsa da, emekli promosyonları genel olarak  1 Mart var 31 Mart tarihleri arasında ödenmektedir. Bu tarihlerden önce maaşınızı ilgili bankaya taşıdığınız takdirde; şart koşulan süreyi tamamlamadan promosyon ödemesi alabilirsiniz. Bu noktada bilmeniz gereken en önemli husus, bankaya 3 yıl boyunca emekli maaşınızı oradan alacağınıza dair söz vermenizdir.

Bu sayede 3 yıl boyunca emekli promosyonu alabilir, bunun yanı sıra bankanın size özel tanıdığı bir takım avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Emekli Promosyonu Ne Kadar (Kamu Bankaları)

PTT

PTT Banka’ya 3 yıllık maaş sözü veren emekliler, 750 TL’ye kadar promosyon alabilecekler. 1.500 TL olan emekli maaşlarına 500 TL, 1.500 TL ila 2.500 TL arasında olan emekli maaşlarına 625 TL, 2.500 TL ve üzerinde olan emekli maaşlarına ise 750 TL promosyon ödemesi yapılıyor.

Halk Bankası

Halk Bankası emekli maaşı promosyon tutarı; 1.500 TL’ye kadar olan maaşlarda 500 TL, 1.500 TL ila 2.500 TL arasındaki maaşlarda 625 TL, 2.500 TL ve üzerindeki maaşlarda ise 750’dir. Ödemeler tek seferde yapılmaktadır ve uygulamadan yararlanabilmek için emekli maaşını 3 yıl boyunca Halk Bankasından alma taahhüdü vermeniz gerekmekte.

VakıfBank

Vakıfbank, 3 yıl boyunca maaşını Vakıfbank’tan alma sözü veren müşterilerine 500 TL ila 750 TL aralığında promosyon veriyor. VakıfBank’ın yaptığı açıklamaya göre aylık 1.500 TL’ye kadar olan emekli maaşlarına net olarak 500 TL, 1.500 TL illa 2.500 TL arasında olan emekli maaşlara 625 TL ve 2.500 TL üzerinde maaş alanlara ise 750 TL promosyon ödemesi yapılacak.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası da; tıpkı diğer bankalarda olduğu gibi 3 yıl sözü veren müşterilerine toplu olarak promosyon ödemesi yapıyor. Dağıtılan promosyonlar 500 TL ila 750 TL arasında değişiklik gösteriyor. Ödemeler genel olarak Mart ayılarında gerçekleştiriliyor.

Banka promosyonları ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için, hangi banka ne kadar promosyon veriyor başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün