Krediler

Bankalardan Kredi Alamıyorum Ne Yapmam Lazım?

Bankalardan kredi alamıyorum ne yapmam lazım sorusu, genellikle kredi notu düşük olan ya da bankalara borcu olan kişiler tarafından sorulmaktadır. Sorunun yanıtını bu içeriğimizde ayrıntılı olarak vereceğiz.

Bankalardan kredi alamıyorum diyenlerdenseniz siz de, öncelikli olarak kredi notunuzu kontrol etmenizde fayda var. Kredi notunuzu bankalardan kontrol ettirebileceğiniz gibi (banka personelinin insyatifine bağlıdır), ücretli olarak findeks sisteminden de sorgulayabilirsiniz. Kredi notunuz bir takım kriterlere göre belirlenmektedir.

Tüm bankalarda bulunan limitleriniz ve limit doluluk oranınız, kredi notunuzu en çok etkileyen faktörlerdendir. Kredi almadan önce, kredi alamama nedeninize yoğunlaşmanız ve çözmeye çalışmanız doğru bir karar olacaktır. Eğer bankalardan kredi alamıyorum ne yapmam lazım diyorsanız, buyurun hep beraber öğrenelim.

Bankadan Kredi Çıkmıyor, Ne Yapmam Gerek?

Birçoğunuzun da bildiği üzere, bankalar zarar edecekleri ya da paralarını alamayacakları işlere girmezler. Günlük yaşantınızdan örnek vermek gerekirse, pek güvenilmeyen ve borcuna sadık olmayan bir arkadaşınıza borç para verir miydiniz? Banka da bu mantıkla ilerlemektedir. Eğer bankalara borcunuz varsa, daha önce ödemediyseniz ya da var olan borçlarınızın miktarı fazlaysa, banka sizi riskli olarak tanımlar ve kredi vermez.

Kredi alabilmek için öncelikli olarak var olan borçlarınızı ödemeniz gerekmektedir. Eğer borcunuz yoksa, buna rağmen kredi alamıyorsanız; kredi notunuzu yükseltmeniz gerekecektir. Peki Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

En az 6 aylık sigortalı olarak çalışmalısınız,

Kredi ya da kredi kartı borçlarınızı büyük ölçüde ödemelisiniz,

Adınıza olan haciz işlemlerini kaldırmalısınız,

Banka kartlarınızı daha aktif kullanmalısınız,

Kredi kartlarınızı aktif olarak kullanıp, borçları düzenli olarak ödemelisiniz.

Bankaların açıklamış olduğu şartlar yukarıda yer almaktadır, gizli olan diğer kriterler halk ile paylaşılmamaktadır. Bazı bankalar, borç kapama kredisi adı altında kredi notu düşük olan kişilere kredi verebilmektedir. Eğer tüm çabalarınıza rağmen kredi notunuz yükselmiyorsa; bu kredilere başvuru yapabilirsiniz.

Kredi Notu Riskli/Güvenilir Sıralaması

0- 699 Puan: Riskli

699-1099 Puan: Orta Riskli

1099-1499 Puan: Az Riskli

1499-1699 Puan: İyi

1699-1900 Puan: Çok iyi

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün