Krediler

Bankalardan Nasıl Kredi Alınır?

Günlük yaşantımız boyunca maddi olarak çok sıkıştığımız durumlar meydana gelebilir. Bu durumlarda genellikle insanlar bankaların sunduğu kredi sistemlerine başvurmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren birçok banka,  ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi kapsamında ve daha birçok kredi sistemi ile insanların maddi sıkışıklığını gidermek için faaliyet sürdürüyor.

İnsanlar ev almak, taşıt almak veya tüm diğer maddi sıkışıklıkları için bankalara başvuru yaparak kredi talebinde buluna bilmektedirler. Peki bankalardan nasıl kredi alınır ve nasıl başvuru yapılır? Banka kredileri kimlere verilir ve hangi şartlarda verilir birçok kişi bu soruları merak etmektedir.

En Yüksek Mevduat Hesabı Faizi Oranları

Kredi Başvurusu Nasıl  Yapılır?

Bankalardan kredi almak istediğinizde, kredi alacağınız bankaya başvuru yapmanız gerekmektedir. Kredi başvurusu yapmak için belli başlı prosedürler doğrultusunda evraklar doldurmanız gerekiyor. Kredi başvurusu yapabilmek için şubeye giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Şubede banka görevlilerinin sizi yönlendirdiği ve istediği tüm evrakları doldurarak başvuru yapmanız mümkündür. Bu kapsamda başvurularınız değerlendirildikten sonra sizlere dönüş yapılacaktır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet üzerinden kredi başvurusu yapmak artık kolay. Tercih edeceğiniz ve kredi başvurusu yapacağız bankanın mobil internet sitesi üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı kapsamındaki uygulamalar üzerinden de kredi başvurusu yapmak mümkün. Yaptığınız kredi başvuruları olumlu veya olumsuz olarak sonuçlandığında mesaj yöntemi ile bilgilendirebilirsiniz.

Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Peki bankalardaki kredi alabilme şartları nelerdir? Her banka kendi kriterleri doğrultusunda kredi sistemini yönetmektedir. Aylık gelirinizin borçları ödeyebilecek nitelikte olması gerekmektedir. Aylık olarak gelirinize bakılarak kredileriniz onaylanabilir. Kredi alabilmek için birçok banka müşterilerinden kefil göstermesini ister.

6 AY ERTELEMELİ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Genellikle gösterilecek olan kefillerin emekli veya sigortalı çalışan olması gerekmektedir. Bankalar Sosyal Sigorta Kurumu dahilinde çalışan kişilere kredi verebilmektedir. Banka sicili temiz ve bankaların kara listesinden değilseniz tüm bankalardan kredi almanız mümkündür. Banka kredi almanızı onayladığı takdirde, aylık ödeme periyotlarını düzenleyerek tarafınıza bildirilir. Çekmiş olduğunuz banka kredisini aylık kemikler doğrultusunda geri ödemeli olarak alabilirsiniz. Banka kredi alma şartları ve banka kredileri yönetmeliği bu şekildedir. İhtiyaç duyduğunuz kredi sistemleri için bağlı bulunduğunuz bankalara başvuru yapabilirsiniz.

Kredi ihtiyacınız varsa, aynı zamanda 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Kefilsiz Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kefilsiz kredi alabilmek için, kredi notunuzun en az 1.400 puan olması gerekmektedir.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün