Krediler

Çek Ödeme Kredi Desteği Nedir?

Çek ödeme destek kredisi son zamanlarda gündeme gelen bir konudur fakat Çek Ödeme Kredi Desteği Nedir? Çek ödeme kredi desteği, korona virüsün ülkemize etkilerini azaltmak amcacıyla Türkiye Bakanlar Birliği’nin açıkladığı yeni bir karardır.

Türkiye Bakanlar Birliği’nin yeni açıklanan kararına göre, tüketicilere Çek Ödeme Destek Kredisi sunulması planlanmaktadır. Türkiye Bakanlar Birliği, bu yeni açıklanan çek ödeme kredi desteği ile kredi desteğinin 3 ay anapara ve faiz ödemesi olmaksızın, 12 ay vadeli ve yıllık yüzde 9,5 faizli olacağını açıkladı. Ayrıca Türkiye Bakanlar Birliği korona virüs ile ilgili çeşitli tedbirler almaktadır. Bu sayede Korona virüs salgınının ülkemize olan etkilerini en aza indirgemek amaçlanmaktadır. Türkiye Bakanlar Birliği’nin açıklamasına göre, Çek Ödeme Destek Kredisi kullanıma sunulacaktır. Çek Ödeme Kredi Desteği nedir? sorusunun cevabı yazımıza yer almaktadır.

Çek Ödeme Kredi Desteğinden Kimler Yararlanabilir?

Çek Ödeme Kredi Desteği Nedir? Çek Ödeme Kredi Desteği, borcu olan vatandaşlara devletten yapılan yeni bir kredi desteğidir. Bu krediden, Şubat ayı sonu itibariyle birlikte kayıtlı çalışan sayısını koruyan firmaların yararlanabileceğini bildirdi. Çek Ödeme Kredi Desteğine olan başvuruların 30 Mart 2020’de başlayacağı açıklandı. Katılımcıların, katılımlarını bildirmesi gerektiği söylendi. Bu paketten salgından etkilenenler yararlanabilecektir.

Çek Ödeme Kredi Desteği Nedir?

Çek Ödeme Kredi Desteği Nedir? Sorusuna borcu olanlara yeni bir kredi desteğidir de diyebiliriz. Böylelikle borcu olanlara güzel bir haber gelmiş oldu. Türkiye Bakanlar Birliği, korona virüs salgınından etkilenen firmalar için çek ödeme kredi desteğini vatandaşlara sundu. Açıklamalara göre kredi desteğinin 3 ay anapara ve faiz ödemesi olmaksızın, 12 ay vadeli ve yıllık yüzde 9,5 faizli olacağı söylendi. Çek ödeme kredi desteği kapsamında, 1 ile 10 lira arasında yıllık ciro yapan işletmelere destek kredisi verileceği bildirildi. Buna ek paket olarak ‘’Ekonomik İstikrar Kalkanı’’ kredi desteği devreye girdi.  Bu destek kredisi ile işletmelerin yüzü gülecek. Halk, ‘’Çek Ödeme Kredi Desteği Nedir?’’ konusu ile ilgili araştırmalara başladı.   Siz de şartları sağlıyor iseniz çek ödeme kredi desteğinden yararlanabilirsiniz.

Corona virüsü nedeni ile bankaların sağladığı destekler ile ilgileniyorsanız; İhtiyaç kredisine nasıl başvurulur başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Çek ödeme kredisi faiz oranı nedir?

Açıklamalara göre kredi desteğinin 3 ay anapara ve faiz ödemesi olmaksızın, 12 ay vadeli ve yıllık yüzde 9,5 faizli olacak.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün