Bankalar

En Yüksek Mevduat Hesabı Faizi Veren Bankalar 2020

Mevduat nedir?

Bankalara, kredi kurumlarına faiz karşılığında belirli bir süre sonunda veya istenildiği zaman geri alınmak şartı ile yatırılmış paradır. Mevduatın izlendiği hesaplara ise mevduat hesapları ismi verilmektedir.

En Yüksek Mevduat Faiz Oranları ile 2020 yılında paranızı vadeli hesapta değerlendirmek istiyorsanız, bankaların mevduat faiz oranlarını mutlaka yakından takip edip incelemeniz gerekmektedir. Böylece en yüksek faiz veren bankaya paranızı yatırabilirsiniz.

Güvenli ve risksiz bir yatırım aracı olan bankaların mevduat hesaplarında, birikiminizi değerlendirebilir ve vadenin sonunda faiz kazancınızı kullanabilirsiniz. Piyasa koşullarına göre faiz oranları anlık olarak değişmektedir.

En Yüksek Mevduat Hesabı Faizi Oranları

Bankaların Euro ve USD mevduat faizlerini de kullanabilirsiniz. Türk lirası mevduat hesaplarında yabancı ülkelerin para birimlerine göre daha yüksek faiz vermektedir. Bu hususu da göz önünde bulundurarak birikiminizi Türk Lirası olarak mevduat hesabında da değerlendirebilirsiniz.

27 Ocak tarihinde güncellenmiş olan, en yüksek faiz veren tüm bankaların listesi aşağıda sıralı halde görülmektedir.

Siz de vadeli hesabınızı açmak istiyorsanız aşağıdaki örneklerden karşılaştırmanızı yapabilirsiniz. Avantajlı faiz oranlarını tespit edip, yüksek faizli vadeli hesap işlemlerine gönül rahatlığı ile başlayabilirsiniz

2020 yılında En Yüksek Mevduat Faizi veren bankalara bir göz atacak olursak; Garanti Bankası ve İng. Bank. İlk sıralarda bulunuyorlar. Bunları takiben Deniz Bank da faiz oranı yüksek bankalar arasında yerini alıyor. Bu bankalar “ Hoş Geldin Faizi” adı altında belli bir süre yüksek faiz oranları vermekte ancak süre bitiminde ise faiz oranları tekrar düşmektedir.

En Yüksek Mevduat Hesabı Faizi Oranları

Merkez Banka’sının sık sık faizleri düşürmesi sonucunda vadeli mevduat faiz oranları düşüşe devam etmektedir. Güncel verilerden de anlaşılacağı üzere en yüksek faizi %11,3 ile Burgan Bank veriyor. Arkasından sırasıyla Alternatif Bank, ING Bank,  Fibabanka,  Cepteteb şeklinde devam ediyor. Dolar olarak bakarsak da ING Bank ve Akbank % 1.26lık bir oran belirtiyor. Vadeli hesaplardan müşteriler istedikleri zaman para çekme imkânına sahip oluyorlar. Fakat vade bitiminden önce paranın çekilmek istenilmesi durumunda ise kazanılan faizin üzerinden indirim yapılması söz konusu oluyor ve faiz hakkı kaybediliyor.

 

    2020 Şubat Ayı itibari ile Bankaların Güncel Mevduat Faiz Oranları:

ING BANK%11
BURGAN BANK%11,3
FİBABANKA%11
ALTERATİF BANK%11
CEPTETEB%10,5
HSCB BANK Vadeli Mevduat%8,50
İŞ BANKASI Vadeli Mevduat Faiz Oranı%8.00

 

Faiz Oranı

En yüksek mevduat faiz oranı %11, 30.03.2020 itibari ile Bu faiz oranı sonucunda 32 günlük vadede 10.000 TL için net faiz kazancı 84 TL. Olmaktadır.

 

02.03.2020 Mevduat Faiz Oranları 10.000 TL 32 Gün Vade
e- BankaÜrün AdıVade Sonu

Net Bakiye

Faiz

Oranı

Net Kazanç
BURGAN BANKDijital Mevduat Hesabı10.084 TL%11,3084 TL
FİBABANKAKiraz Hesap10.082 TL%11,0082 TL
ING BANKe-Turuncu Hesap10.082 TL%11,0082 TL
CEPTETEBVadeli Hesap10.063 TL%8,5063 TL

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Hesap?

Dijital Hesap

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün