Döviz Kurları

Euro ve Dolar Kuru 2020

 

İçerisinde bulunduğumuz 2020 senesinde Euro ve Dolar kuru üzerinde çok büyük bir değişiklik olmadı, ara sıra yükselişler yaşasa da yine bulunduğu düzlem üzerinde devam etmekte. Ülkemizde aldığımız ürünlerin geneli bize dolar üzerinden geldiği için doların yükselmesi demek alacağımız ürünlerinde fiyatlarının yükselmesi anlamına geliyor.

İnsanlar Euro ve Dolar’ın daha ne kadar bu seviyelerde ilerleyeceğini merak ediyor. Dolar’ın seviyesi şu an aynı düzlemde devam etse de içerisinde bulunduğu durum pek de iç açıcı değil. Doların 6 seviyelerinde olduğu düşünülecek olursa, dolar üzerinden alım ve satım yapan kişiler için bu kur hiç de iyi bir seviyede değil.

Dolar Kaç TL?

Geçtiğimiz senelere bakıldığı zaman ise Dolar’ın 7 seviyelerine çıktığını görebiliyoruz, doların tekrar 7 seviyelerine çıkıp çıkmayacağı ise diğer bir merak konusu. Ülkelerde yaşanan virüs krizi ve yaşadığımız Suriye gerilimleri yüzünden Dolar ve Euro da yükseliş göreceğini düşünmüş olsak da durum hiç de düşündüğümüz gibi olmadı ve aynı seviyesinde ilerlemeye devam ediyor.  İnsanların merak ettiği konular içersin de dolar ilerleyen zamanlarda düşüşe geçecek mi? Doların şimdilik içerisinde bulunduğumuz konular da göz önüne alınacak olursa düşüşe geçeceğini söylemek pek de doğru olmaz. Aynı zamanda bu konu Euro içinde geçerli söylediğimiz gibi şimdilik içerisinde bulunduğumuz durumlar bu kurların düşüş yaşaması için biraz olsun engel teşkil ediyor.

Güncel Dolar ve Euro Kuru

Dolar ve Euro’nun düşüş yaşaması için ülke içerisinde üretimin artması ve Milli ürünlere olan taleplerde artış olması gerekli. Milli ürünler aldığınız zaman ülke Ekonomisine katkı yapmış olursunuz ve bu sayede ülkemizin para birimi olan TL değer kazanmaya başlar, bu sayede dolar geriye doğru çekilir.

Dolar Kaç TL?

Euro ve Dolar üzerinden yatırım yapmak isteyen kişiler uzun vadede yatırım düşünebilirler, ilerleyen zamanlarda tekrar bir anda artış gösterip daha sonra eski seviyelerine dönebilir ve bu kriz yatırım yapmak isteyen kişiler için büyük bir fırsat kaynağı olacaktır. Bunun dışında elinizde döviz var ise şimdilik bozdurmanıza gerek yok, Euro ve Dolar ilerleyen zamanlarda tekrar yükselişe geçebilir, bunu değerlendirmek size kalmış.

Gündemimizi yoğun bir şekilde meşgul eden Corona virüsü hakkında yazdığımız Corona virüsünün ekonomik zararları başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün