Bankalar ve Krediler

Günlük ATM Para Çekme Limitleri 2020

Günlük ATM Para çekme limiti 1.000 TL ile 7.500TL aralığındadır. Bankalara ve mevduat hesabına göre bu limitler değişebilir. Aşağıdaki çizelgede bankaları ve bu bankaların para çekme limitlerini görebilirsiniz. Ayrıca her zaman bankanızı arayarak günlük para çekme limitlerinizle ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer yüksek miktarlarda para çekecekseniz önceden bankanızı bilgilendirerek paranızın hazır olmasını sağlayabilirsiniz.

 

BankaATM Günlük Para Çekme Limiti
Ziraat Bankası1.500 TL
İş Bankası2.000 TL
Garanti Bankası2.000 TL
Akbank1.500 TL
Halkbank1.500 TL
Yapı Kredi1.500 TL
Vakıfbank1.500 TL
QNB Finansbank1.500 TL
Enpara7.500 TL
TEB1.500 TL
CEPTETEB3.000 TL
Odeabank1.500 TL
Şekerbank3.000 TL
HSBC1.500 TL
Fibabanka1.500 TL
Alernatifbank1.500 TL
Burgan Bank1.000 TL
Denizbank1.500 TL
ING Bank2.000 TL
PTT1.500 TL

ATM Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Yükseltilir?

Bankanızın bir seferlik bir durum için ATM’den günlük para çekme limitinizi yükseltmesini sağlamak genellikle mümkündür. Fakat bu miktar bankanızın takdirine bağlı bir şekilde yapılır ve istediğiniz miktarda bir artış olmayabilir.

Günlük çekilecek para limiti devamlı sorun oluşturuyor ve miktar az geliyorsa, o zaman bankanızın hizmetlerini ve sizin yaşam tarzınıza uygun olup olmadığını tekrar gözden geçirmek faydalı olabilir. Eğer bunun sonucunda bankanızın size sunmuş olduğu hizmetlerin gereksinimlerinize uygun olmadığını düşünüyorsanız, diğer bankaların sunduğu hizmetlerini araştırıp tekrar değerlendirme yapabilirsiniz.

CEPTETEB ve ENPARA ATM’den günlük para çekme limiti en yüksek olan bankalar arasında ilk sırayı almaktadırlar. Günlük çekilebilecek en yüksek limit Enpara’da 7.500 TL olarak belirlenmiştir.

CEPTETEB’te ise Günlük çekilebilecek en yüksek limit 3.000 TL. Fakat CEPTETEB talep üzerine limiti 6.000 TL’ye kadar yükseltilebileceğini bildiriyor. Bu bankalar bankacılık ihtiyaçlarının şubeler olmadan sadece dijital yollar üzerinden gerçekleştirmektedir.

Günlük ATM Para Çekme Limitleri 2020

Günlük ATM para çekme limitlerinin artmasına ihtiyacınız varsa, bu problemi çözmenin birkaç yolu vardır.

ATM limitini artırmak yalnızca ATM’den para çekme işlemleri için geçerlidir. Gün içerisinde bankaya şubesine girerek hesabınızdan daha fazla para çekebilirsiniz. Fazla miktarlarda para çekilecekse ve en güvenli ve en iyi yol paranızı banka şubenizden çekmektir.

Günlük para çekimi limiti ile ilgili bankanızı arayabilir bu konu için size nasıl yardım edebileceklerini sorup öğrenebilirsiniz. Birçok banka özel durumlarda gereksinimlerin karşılanabilmesi adına günlük para çekme limitini belirli bir dönem için bir kereliğine yükseltebilir.

Şayet daha fazla paraya ihtiyacınız varsa, kredi kartınızdaki avans hesabında çekmeyi düşünebilirsiniz. Nakit avans limitiniz, banka hesabınızdan çekmiş olduğunuz günlük para çekme limitlerden bağımsızdır. Ancak bu başvurulacak en son çare olmalıdır. Nedeni gelirsek;  nakit avans, kredi kartınızdan para çekmeniz demektir ve yüksek maliyetlerle sonuçlanabilir.

Günlük ATM Para Çekme Limitleri 2020

ATM’den Nakit Para Çekerken Dikkat Etmeniz Gerekenlerle de kısaca değinelim;

Güvenliğiniz için banka ATM’lerini kullanırken kartınızın şifresini tanımadığınız kişilere söylemeyin.  Yardım teklifini kabul etmeyin. Çok miktarlar para çekecekseniz parayı banka şubelerinden çekin. ATM’lerde kartınız sıkıştıysa bankanızın çağrı merkezini arayın.

Eğer banka hesabınıza bloke konulmuşsa; Banka hesabına konulan bloke ne zaman kalkar ? başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

ATM’lerde günlük para çekme limiti çok az ise, limiti geçici veya kalıcı olarak artırmak için bankanıza başvurabilirsiniz.

Günlük ATM Para Çekme Limiti nedir?

1.000 TL ile 7.500TL aralığındadır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün