Bankalar ve Krediler

Kredi Borçları Ertelendi Mi? (Güncel – Tüm Bankalar)

Corona Virüsünün küresel ve ekonomik etkileri; birçok iş vereni ve çalışanı olumsuz etkiledi. Kredi sahibi olan kişiler ise, kredi borçları nasıl ertelenir, hangi bankalar kredi borçlarını erteledi gibi soruların yanıtını arıyor.

Birçok özel ve kamu bankası, vatandaşların finansal yüklerini azaltabilmek adına borç erteleme yoluna gittiler.

Kredi Borçlarını Erteleyen Bankalar

  • Garanti Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi Bankası
  • Vakıf Bank
  • Halk Bank

Garanti Bankası Kredi Borcu Erteleme

Garanti bankası kredi borçlarını erteleyen bir başka bankadır. Borçlar otomatik olarak ertelenmemektedir. Borçlarınızın ertelenebilmesi için, özel olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Buna ek olarak ticari kredi, ihtiyaç kredisi, araç kredisi, konut kredisi gibi birçok kredi türünü erteleme imkanınız bulunmaktadır.

Garanti Bankası Borç Erteleme başlıklı içeriğimiz ilginizi çekebilir.

Ziraat Bankası Kredi Borcu Erteleme

Kamu bankalarından birisi olan Ziraat Bankası, kredi borcu erteleme kararı alan bankalardan birisidir. 3 aylık bir erteleme yapabileceğiniz Ziraat Bankası, aynı zamanda maaşları Ziraat Bankasın üzerinden ödeyen ticari müşterilerine 3 aylık bir maaş limiti de tanımlamaktadır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Borcu Erteleme

Yapı Kredi Bankası, kredi borcu erteleme furyasına katılan özel bankalardan birisidir. Kredilerinizi ertelemek için bireysel olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Buna ek olarak kredi kartı borçlarınızı ve taksitlerinizi de erteleyebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası borç erteleme başvurusu, birden fazla kanaldan yapılabilmektedir.

Vakıf Bank Kredi Borcu Erteleme

Kredi borçlarını erteleyen kamu bankaları arasında bulunan Vakıf Bank, mevcut kredi borçlarını 6 aylık bir süreç için ertelemektedir. Birden fazla kanaldan başvuru yapabileceğiniz Vakıf Bank, oldukça düşük faiz oranları ile bu imkanı sunmaktadır.

Halk Bank Kredi Borcu Erteleme

Halk Bankası kredi borcu erteleme, kredisi bulunan herkes tarafından yapılabilmektedir. Faiz oranları diğer kamu bankalarında da olduğu gibi oldukça düşüktür. Buna ek olarak, halk bank kredi kartınız varsa; yine ekonomi paketi ile kredi borçlarınızı ve kredi taksitlerinizi 6 aylık bir süreç için erteleyebilirsiniz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün