Krediler

Kredi Desteği Veren Bankalar

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank geçirdiğimiz zor süreçte kredi desteği veren bankalar arasındadır. Ertelemeli, düşük faizli kredi imkanı sağlıyorlar. Çin’in vuhan şehrinde 2019 Aralık ayında ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü, ülkemizde de vaka vermeye başladı. Corona salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında iş yerlerine ve pek çok kuruma kısıtlama getirildi.

Bir çok esnaf ve vatandaşta işsiz kaldı. Salgın ekonomiyi ne yazık ki olumsuz etkiledi. Olumsuz havayı az da olsa dağıtmaya ve panik halini birazda azaltmaya yönellik yapılan çalışmalar devam etmekte. Alınan önemler arasında belirli şartları taşıyan halk için  kredi desteği veren bankalar oldu. 5 bin ile 10 bin TL arasında alınabilecek ihtiyaç kredilerde ilk 6 ay geri ödeme yapılmayacak. Halkbank. Ziraat Bankası ve VakıfBank gibi kamu bankaları tarafında sağlanan krediler için çeşitli ödeme planların da oluşturuldu.

Kredi Desteği Veren Bankalar

Başvuruların en önemli şartları arasında, hane halkının gelirinin toplam 5 bin TL’den az gelire sahip olması gerektiğinin dikkatini çekiyorlar. Kredi desteği veren bankalar tarafından sunulan İhtiyaç kredisi desteği fırsatının bir de şöyle merak edilen bir konusu var.

Bu kredi fırsatından yararlanmak isteyen vatandaşların nasıl başvuru yapabilirler. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın internet şubelerine giriş yaparak başvuru sağlayabilirsiniz. Halkbank, Ziraat Bankası ve VakıfBank’ın mobil bankacılığını kullanıyorsanız başvurunuzu mobil bankacılıktan da yapabilirsiniz. Müşteriler Halkbank, Ziraat bankası ve VakıfBank bankalarından yalnızca herhangi birine başvuru yapabilirler.

Başvurular 1 Nisan tarihinden itibaren kabul edilmeye başlayacak. Bankaların başvuru kanallarının açılmasından sonra kredi kullanıma uygun olan müşterilerin kredi tutarları hesaplarına aktarılacaktır. Müşteriler kredi tutarlarını ATM’lerden çekebilecektir.

Ödeme planı ise 10.000 lira için 6 ay geri ödeme olmayacak. Vade 30 aya bölünecek ve aylık 376 lira ödeme yapılacak. 7.000 lira içinde 6 ay geri ödeme olmayacak. Vade 30 aya bölünecek ve aylık 282 lira ödeme yapılacak. 5.lira kredi içinde aynı şekilde ilk 6 ay ödeme yapılmayacak ve sonrasında 30 ay vade ile aylık 188 lira ödenecek.

Bankaların borçları erteleme kadarı ile bilgi almak isterseniz; Garanti bankası kredi borçlarını erteledi mi başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün