Ekonomi ve Finans

Limited Şirketlerde İmza Sirküsü Yenileme

Şahıs şirketi kurarken ya da ticari faaliyetler devreye alınırken; bireylerin bazı evrakları edinmeleri gerekmektedir. Bu evraklardan birisi de, imza sirküleridir. Limited şirketlerde imza sirküsü yenileme, bu noktada gereklidir.

Limited şirketi imza sirküsü süresi, genellikle noter tarafından onay verilen bir yıl süresince olup, kısaltılması da mümkündür.

Limited Şirket İmza Sirküleri Yenileme

Limited şirketi imza sirküsü yenileme işlemi, noterler tarafından yapılmaktadır. Notere giderken söz konusu olan sirkülerde sözü geçen kişilerin bulunması gerekmektedir. Kurum ya da tüzel kişilerden vekalet verenleri de bulunması zorunludur.

Notere imza sirküsü yenileme başvurusunda bulunduğunuzda, prosedürlere uymanız gerekmektedir. İmza sirküsünnü yenileyebilmek için ilgili kişi ya da kişilerin fotokopisini, ticaret sicil kaydı belgesini ve vergi levhasını notere ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu başvuru neticesinde birkaç dakika içinde kısa süre içerde evraklarınız düzenlenerek hazırlanır. Yapılan başvurularda bireyler ve tüzel kişiler; ödemeyi yapmakla yükümlüdür. İmza sirküsü hizmetinin ve yenileme işlemlerinin belirli bir bedeli bulunmaktadır. Ödeme yapıldıktan sonra ise; artık imza sirküsüyle beraber resmi kurumlara ibraz ederek kullanabilirsiniz. Üstelik bu işlemler oldukça kolaydır ve bir kereliğe mahsustur.

Limited Şirket İmza Sirküleri Örneği

Limited şirketlerde imza sirküsü yenileme ya da yeni almak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi de; limited şirket imza sirküsü örneğidir. Söz konusu evrakta – genellikle a4 kağıdı büyüklüğünde – kimlerin limited şirkette söz hakkı olduğunu beyan eden ve noter tarafından onay verilen en önemli evraklardan birisidir.

Bu evrak, noterden notere değişiklik gösterse de, genellikle aynı ücrete tabii tutulur.

İmza sirküsü talebinde bulunurken ya da yenileme başvurusunda bulunurken; talep edilen bütün evrakların ve imza sirküsünde hak sahibi ve yetki sahibi olan kişilerin noterde bulunması mutlaka gereklidir. Aksi takdirde yenileme işlemleri tamamlanamaz.

İmza Sirküsü Fiyatı

İmza sirküsünün ilk nüshası 98 TL’dir. Fakat yenileme işlemini gerçekleştirecekseniz; 147 TL ödeme yapmanız gerekecektir. 2 nüsha, ilk nüshanın 2 katı değil; 1.5 katı ile çarpılarak tahsis edilmektedir.

İmza Sirküsü Ne Kadar ve Nereden Alınır ?

İmza Sirküsünün ilk nüshası 98 TL'dir ve yalnızca Noterlerden alınabilir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün