Krediler

MOTOSİKLET KREDİSİ

Özgürlüğü seven ve/veya trafikte daha kolay ve hızlı yol almak isteyenlerin ilk tercihi genelde motosiklet olmuştur. Ancak bir motosiklet sahibi olmak herkes için mümkün olmayabilir. Bu yüzden krediye başvurmak isteyen kişiler tıpkı araç kredilerinde olduğu gibi ihtiyaç veya bireysel kredi kapsamında motosiklet kredisine de başvurabilirler. Tabi bunun için taşımaları gereken bazı şartlar mevcuttur.

MOTOSİKLET KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

Öncelikle kredi notunuz ve siciliniz çok önemlidir. Kredi notunuzun düşük olması (1100 altı) veya kredi sicilinizde pürüz olması ya da herhangi bir banka tarafından icranızın bulunmaması gerekmektedir. Ayrıca bir gelir belgenizin olması şart. Bunların yanı sıra şayet alacağınız motosiklet ikinci el ise motosikletin yaşının 1 yılı geçmemesi gerekir.

MOTOSİKLET KREDİSİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Motosiklet kredisi alabilmek için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:

 1. Nüfus Cüzdanı
 2. Gelir Belgesi (çalışanlar için son maaş bordrosu)
 3. Vergi levhası sahipleri için vergi levhası ve muhasebe evrakları
 4. İkametgah
 5. Sıfır motosiklet için satın alma faturası
 6. İkinci el motosiklet için ruhsat fotokopisi

MOTOSİKLET KREDİSİ VEREN BANKALAR 2020 TAM LİSTE

Gerekli şartları sağlayıp istenen evrakları getiren kişiler için motosiklet kredisi veren bankalar alfabetik sıraya göre şu şekildedir:

 1. Akbank
 2. Garanti BBVA Bankası
 3. Koç Finans Bankası
 4. Türkiye Finans Katılım Bankası
 5. Vakıfbank
 6. Yapı Kredi Bankası
 7. QNB Finansbank

Faizsiz kredi seçeneğiyle motosiklet kredisi çekmek isteyenler içinse başvuru yapabilecekleri bankalar alfabetik sıraya göre şu şekildedir:

 1. Albaraka Türk Katılım Bankası
 2. Kuveyt Türk Katılım Bankası
 3. Türkiye Finans Katılım Bankası

Motosiklet kredisi hesaplaması yapılırken bankalar BDDK kararı gereğince fatura veya kasko değerinin 100 bin liraya kadar olan kısmına %70, 100 bin liranın üzerinde olan kısım içinse %50 olarak hesaplama yapmaktadır. Ayrıca motosiklet kredisi için en fazla 60 aya kadar vade vermektedir. Ancak kendi finansmanıyla kredi kullandıran motosiklet firmaları bu kurala tabi değil.

Gelire göre motosiklet kredisi çekeceklere bankalar gelirin %50’si kadar kredi imkanı sunarlar.

Araç kredisi almayı düşünüyorsanız, araç kredisi veren kamu bankaları başlıklı diğer içeriğimiz de ilginizi çekebilir. Detaylı bilgi alabilmek için, bağlantılı araç kredisi veren kamu bankaları içeriğimize gidebilirsiniz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün