Hisse Senetleri

Türk Telekom Hisse

 

Türk Telekom, PTT’nin telefon işlerinin ayrılması için kurduğu yerli bir GSM şirketidir. Global anlamda başarılı işlere imza atan Türk Telekom, hisse olarak da birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Türk Telekom hissesi kısa vadede değil, uzun vadede satılması gereken bir hisse türüdür. Yerli olması, alım ve satım işlemlerinin çok daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Temettü değeri yüzde 4.41 olan Türk Telekom hissesi, 52 hafta içerisinde en düşük 3,86 TL bandında olurken, en yüksek 8,70 oranlarındadır.

Türk Telekom hisse analizi ve yorumları için bilgi almak için, içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz. Bugün sizler için son 5 yıl Türk Telekom Hisse verilerini inceleyerek, analiz yapacağız.

Türk Telekom Hissesi Analiz

Türk Telekom hissesi hakkında analiz yaparken, son 5 yılın verilerini incelemek düşüş ve çıkışları görebilmek için mutlaka gereklidir. 13 Mart 2015 yılında 6,80 TL fiyata sahipken, 09.03.2020 yılı itibari ile 7,80 TL’dir. Zaman içerisindeki en yüksek seviyeyi, 21 Şubat 2020 tarihinde 8,66 TL ile görmüştür.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, uzun vadede kazandıracak bir hisse olan Turk Telekom hissesi, yavaş yükseliş gösterse de uzun vadede kazandıracaktır.

Türk Telekom hissesi, son 1 ay içerisinde çok ciddi dalgalanmalar yaşıyor. 10 Şubat tarihinde 7 TL 78 Kuruş olarak seyrederken, 28 Şubat tarihinde son 1 ayın en düşük seviyesi olarak 7,53 TL’yi görmüştür. Şu an ise güncel olarak 7,80 TL bandında ilerlemektedir.

Fakat son 6 ay içerisindeki iniş ve çıkışları incelemek gerekirse, anlık olarak son 6 ayın en yüksek seviyesinde olduğunu belirtebiliriz. Zaman zaman düşüşler yaşansa da, yukarıya doğru bir ivme kazanmış durumda. Son 1 yıl için konuşmak gerekirse, durum yine aynı şekilde. İstikrarlı olarak zaman içerisinde ciddi bir şekilde yükselişe geçmiş durumda. Geçmiş 5 yılı incelediğimizde; kuruş kuruş artış gösteren hisse, son 1 yıldır ciddi oranlarda yükselişe geçmiş durumda.

Yatırım için iyi bir tercih olduğu aşikar. Fakat yine de bu içeriği yatırım tavsiyesi olarak değil, salt bir şekilde yorum olarak almalısınız.

Türk Telekom Hisse Ne Kadar?

09.03.2020 Tarihi itibari ile; 7.80 TL

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün